Gaśnice rodzaje

GAŚNICA ŚNIEGOWA CO2

Gaśnice śniegowe służą do gaszenia pożarów z grup B, urządzeń elektrycznych zwykle do 1000 V, a zwłaszcza elektroniki i maszyn precyzyjnych. Zaletą gaśnic śniegowych jest brak jakiegokolwiek zanieczyszczenia gaszonych przedmiotów i pomieszczeń. Wadą jest natomiast ich duża masa w porównaniu z innymi gaśnicami o podobnej skuteczności. Gaśnicą śniegową nie należy gasić ludzi, gdyż działanie tak niskiej temperatury powoduje dodatkowe obrażenia.

GAŚNICA PIANOWA

Gaśnice pianowe służą do gaszenia pożarów z grup A, B. W porównaniu z gaśnicami proszkowymi gaśnice pianowe są bardziej ekologiczne, a czyszczenie pomieszczeń po użyciu środka gaśniczego jest znacznie łatwiejsz.

GAŚNICA WODNO MGŁOWA AF

Gaśnice wodno mgłowe doskonale nadają się do gaszenia pożarów olejów i tłuszczy jadalnych, płonącej na ludziach odzieży, ważnych dokumentów i urządzeń. Skutecznie gaszą nie pozostawiając śladów po użyciu środka gaśniczego.

GAŚNICA NA GAZ FE 36 BC

Gaśnica GH przeznaczona jest do gaszenia pożarów z grupy B i C pod napięciem do 36 kV. Zalecana jest wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka skuteczność oraz brak zanieczyszczeń po środku gaśniczym.

gaśnica przewoźna boxmet

GAŚNICE PRZEWOŹNE

To gaśnice o masie powyżej 20 kg, wyposażone w wózek do sprawneg transportu gaśnicy. Gaśnice przewoźne stanowią wyposażenie chroniące miejsca szczególnie narażone na pożar, lub takie, w których pożar jest trudny do opanowania lub grozi poważnymi konsekwencjami.

Są to np. stacje benzynowe, lakiernie, warsztaty samochodowe, hangary lotnicze.